XV Międzynarodowy Konkurs

Skrzypcowy

im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego
Informacje:

Konkurs jest imprezą stałą, organizowaną co trzy lata w której udział biorą uczestnicy w dwóch grupach wiekowych :

  1. młodsza do 17 lat
  2. starsza do 25 lat

Kolejna XV edycja konkursu odbędzie się w dniach 9-18 września 2021 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 maja 2021.

Information:

The International Violin Competition in Honour of Karol Lipinski and Henryk Wieniawski is a regular event which is organized every three years by the Henryk Wieniawski Musical Society of Lublin.

  1. Junior Group under 17 years of age
  2. Senior Group from 17 to 25 years of age

th International Competition is going to be held in September, 9–18.09.2021

The deadline for the application is May, 03th 2021.

[/vc_row]

Potrzebujesz informacji

Wyślij do nas zapytanie

Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą
45 Rocznica śmierci

Karola Lipińskiego

Jednego z naszych patronów i Międzynarodowego konkursu

X Jubileuszowa edycja Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie zbiegła się ze 145 rocznicą śmierci jednego z patronów Konkursu Karola Lipińskiego, który mimo naszych rozlicznych starań wciąż jest zapominany i niedoceniany. Poprzez zaakcentowanie tej rocznicy chcielibyśmy przybliżyć polskiemu społeczeństwu geniusz i zasługi tego wielkiego skrzypka i kompozytora urodzonego w Radzyniu Podlaskim na LubelszczyĽnie. Rywalizował on kunsztem z Nicolo Paganinim. Był jednym z pierwszych kompozytorów, którego twórczość przekroczyła granice kraju i stała się uznana w Europie. F. Liszt nazywał go Mistrzem Mistrzów, a R. Wagner Polskim Paganinim.

Z tej okazji z inicjatywy Towarzystwa Muzycznego Poczta Polska wydała specjalną Kartę Pocztową wraz z okolicznościowym datownikiem stosowanym podczas Konkursu.

Podobnie jak wszystkie poprzednie edycje Konkurs, który organizowany jest cyklicznie, co trzy lata, zgromadził setki młodych adeptów trudnej gry na skrzypcach ze wszystkich kontynentów, najwybitniejszych pedagogów i wirtuozów skrzypiec jako Jurorów i gości, rzesze rodzin i przyjaciół uczestników, słuchaczy i melomanów. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką. W skład Komitetu Honorowego weszli przedstawiciele władz RP, władz wojewódzkich i samorządowych miasta Lublina oraz wybitni przedstawiciele nauki i kultury. W roku bieżącym zaszczycił nas swoją obecnością Prezydent Rotary International wraz z małżonką Pan William Bill Boyd. Było to niezwykłe wyróżnienie dla nas i całej społeczności rotariańskiej w Polsce. Rotarianie wspierają prowadzoną wspólnie z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Lublinie Szkołę Muzyczną dla Dzieci Niepełnosprawnych, która w roku 2003 otrzymała imię założyciela Rotary Paula Harrisa. Wspólnie z Klubami Rotary organizujemy też unikalny na świecie Międzynarodowy Konkurs Muzyczny dla Niewidomych im. I. J. Paderewskiego, którego trzecia edycja odbędzie się we wrześniu 2007 roku.

Konkurs Lubelski został uznany przez światowej sławy skrzypków i pedagogów oraz przez Europejską Unię Muzycznych Konkursów Młodzieżowych z siedzibą w Monachium, której Sekretarz Generalny pan dr Eckhart Rohlfs był gościem honorowym Konkursu za największą tego typu imprezę na świecie. Na taka ocenę jego organizatorzy systematycznie pracują od ponad 30 lat, bowiem pierwszy, tzw. Mały Konkurs im.H.Wieniawskiego odbył się w 1967 roku.

Tegoroczny X Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego odbył się w dniach od 14 do 22 września 2006 r.

W pierwszym etapie, ze względu na bardzo dużą ilość uczestników – 118 z 29 krajów, młodzież została wysłuchana w trzech grupach po 6 Jurorów w każdej Najlepsi przeszli do drugiego etapu, gdzie byli oceniani przez Jury w pełnym składzie. Finałowy trzeci etap był bez wątpienia najciekawszy pod względem muzycznym (uczestnicy grali koncerty skrzypcowe z towarzyszeniem fortepianu),. Wszystkie przesłuchania odbywały będą się w Salach Trybunału Koronnego na lubelskiej Starówce przy Rynku 1 i w Kamienicy Wieniawskich przy Rynku 17. Dzięki uprzejmości Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie Pana Zbigniewa Trochimiuka przy konkursie bardzo zaangażowana była młodzież szkolna, a w budynku Szkoły uczestnicy wraz z akompaniatorami mogli ćwiczyć przygotowany przez siebie program konkursowy.

Wielkim wydarzeniem Konkursu był jego Koncert Inauguracyjny w Lubelskiej Filharmonii w dniu 14 września, w ramach którego Profesor Zakhar Bron w rodzinnym duecie z synem Danielem grającym na wiolonczeli wystąpili z udziałem lubelskich filharmoników.

Oceny młodych uczestników konkursu dokonywało 18 osobowe jury. Na jego czele stanął wybitny skrzypek i pedagog prof. Zakhar Bron.

Pozostali członkowie Jury to Profesorowie:

  1. Roman Lasocki (Polska) – wiceprzewodniczący Jury,
  2. Wanda Wiłkomirska (Polska),
  3. Akiko Tatsumi (Japonia),
  4. Tadeusz Gadzina (Polska),
  5. Michał Grabarczyk (Polska),
  6. Yair Kless (Izrael),
  7. Sergiu Schwartz (USA),
  8. Michael Stricharz (Niemcy/Ukraina),
  9. Peter Zhang (Australia/Chiny),
  10. Stanisław Moryto (Polska),
  11. Evgeni Durnovo (Rosja),
  12. Andrei Gwozdiew (Rosja),
  13. Dusen Kaseinov (Kazachstan),
  14. Konczar Goran (Chorwacja),
  15. Sung-won Yun (Korea Pd.),
  16. Leonid Kerbel (Belgia),
  17. Izabela Ceglińska (Polska).

Zakończeniem Konkursu był uroczysty Koncert Laureatów w dniu 22 września 2006 w Filharmonii Lubelskiej. Foyer Filharmonii było miejscem zorganizowania wystawy pt. „Ogólnopolskie i Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe w Lublinie”.

W czasie trwania Konkursu  szczególną wymowę  miał koncert uczestników w rodzinnym mieście Karola Lipińskiego  Radzyniu Podlaskim.

Najlepszym młodym skrzypkom stawiającym w tym roku do rywalizacji przyznane zostały  nagrody regulaminowych w każdej z dwóch grup, oraz wiele nagród pozaregulaminowych w postaci koncertów, sesji nagraniowych i nagród pieniężnych. Ze względu na bardzo wysoki poziom Konkursu Jury przyznało wiele nagród ex-aequo. W grupie starszej do lat 25 trzy pierwsze miejsca uzyskali: Aleksander Sorokov z Austrii, Ui Youn Hong z Korei Południowej i Stefan Tarara z Niemiec. Przyznano również trzy drugie miejsca na których oprócz Chińczyka Xiang Yu znalazły się dwie Polki: Justyna Jara i Kamila Wąsik. Również w grupie młodszej do lat 17 Jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Otrzymali je Yumi Arata z Japonii i Esther Yoo z USA. Drugą nagrodę otrzymała Hiroka Matsumoto z Japonii.

Ważnym wydarzeniem Konkursu była wizyta rodziny naszego patrona Henryka Wieniawskiego pań Teresy Wieniawskiej i Marii Dąbrowskiej. Przekazały one Towarzystwu Muzycznemu cenne rodzinne pamiątki.

O randze Konkursu mogą świadczyć  laureaci jego poprzednich edycji, którzy  dzisiaj są wybitnymi skrzypkami światowej  sławy : Piotr Milewski, Barłomiej  Nizioł, Piotr Pławner, Maxim Wengerov, Victoria  Mułowa ,Wadim  Repin, Shoi Shajaka czy laureatka z przed trzech lat  Jana Novakova z Czech, która mimo młodego wieku zdobywa już laury na europejskich i światowych scenach.

Jury tegorocznej edycji zgodnie uznało, że laureaci są godnymi następcami największych sław światowej wiolinistyki i szybko o nich usłyszymy.

2015 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1   prof. Zakhar Bron przewodniczący  
2     prof. Romani  Lasock wiceprzewodniczący  
3     prof. Marcin Baranowski    
4     prof. Bartosz Bryła    
5   prof. Dominika Falger    
6     prof. Andrzej Gębski    
7   prof. Yair Kless    
8     prof. Szymon Krzeszowiec    
9     prof. Patrycja Piekutowska    
10     prof. Maurizio Sciarretta    
11     prof. Akiko Tatsumi    
12   prof. Dima Tkachenko    
13     prof. Alexander Trostiansky    
14     prof. Sung-won Yun    
15     prof. Qian Zhou

2012 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Zakhar Bron przewodniczący  
2   Warszawa prof. Roman Lasocki wiceprzewodniczący  
3     prof. Marcin Baranowski    
4   Poznań prof. Bartosz Bryła    
5     prof. Antoni Cofalik    
6     prof. Evgeny Durnovo    
7   prof. Dominika Falger    
8     prof. Andrzej Gębski    
9   prof. Yair Kless    
10     prof. Konstanty Andrzej Kulka    
11     prof. Maurizio Sciarretta    
12     prof. Michael Stricharz    
13   prof. Dima Tkachenko    
14     prof. Alexander Trostiansky    
15     prof. Eva Zurbrügg

2009 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1   prof. Zakhar Bron przewodniczący  
2   Warszawa prof. Roman Lasocki wiceprzewodniczący  
3   Warszawa prof. Tadeusz Gadzina wiceprzewodniczący  
4   Poznań prof. Bartosz Bryła    
5     prof. Evgeny Durnovo    
6     prof. Aleksiej Gvozdiev    
7     prof. Dusen Kaseinov    
8     prof. Konstanty Andrzej Kulka    
9     prof. Florian Leonhard    
10   Warszawa prof. Stanisław Moryto    
11   prof. Michael Stricharz    
12     prof. Akiko Tatsumi    
13     prof. Sung-won Yun    
14   prof. Shi-Xiang Zhang    
15     prof. Eva Zurbrügg    
16     prof. Bill van der Sloot

2006 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1   prof. Zakhar Bron przewodniczący  
2   Warszawa prof. Roman Lasocki wiceprzewodniczący  
3   Warszawa prof. Tadeusz Gadzina wiceprzewodniczący  
4   Łódź prof. Izabela Ceglińska    
5     prof. Evgeny Durnovo    
6     prof. Michał Grabarczyk    
7     prof. Aleksiej Gvozdiev    
8     prof. Dusen Kaseinov    
9     prof. Leonid Kerbel    
10     prof. Min Kim    
11   prof. Yair Kless    
12     prof. Goran Koncar    
13   Warszawa prof. Stanisław Moryto    
14     prof. Sergiu Schwartz    
15   prof. Michael Stricharz    
16     prof. Akiko Tatsumi    
17     prof. Wanda Wiłkomirska    
18     prof. Sung-won Yun    
19   prof. Shi-Xiang Zhang

2003 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Roman Totenberg przewodniczący honorowy  
2   Warszawa prof. Roman Lasocki przewodniczący  
3   prof. Zakhar Bron wiceprzewodniczący  
4   Warszawa prof. Tadeusz Gadzina wiceprzewodniczący  
5     prof. Michał Grabarczyk    
6     prof. Ryutaro Iwabuchi    
7     prof. Min Kim    
8   prof. Yair Kless    
9   Katowice prof. Paweł Puczek    
10     prof. Sergiu Schwartz    
11   prof. Michael Stricharz    
12   prof. Robert Szreder    
13   prof. Shi-Xiang Zhang    
14     prof. Mirosław Ławrynowicz

2000 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Konstanty Andrzej Kulka przewodniczący honorowy  
2   Warszawa prof. Roman Lasocki przewodniczący  
3   prof. Zakhar Bron I wiceprzewodniczący  
4   Warszawa prof. Tadeusz Gadzina wiceprzewodniczący  
5     prof. Franciszek Falger    
6     prof. Ryutaro Iwabuchi    
7     prof. Min Kim    
8   prof. Yair Kless    
9     prof. Nava Milo    
10     prof. Zenon Płoszaj    
11   prof. Michael Stricharz    
12   prof. Robert Szreder    
13     prof. Eduard Wulfson    
14     prof. Lin Yao-Ji    
15   prof. Shi-Xiang Zhang    
16     prof. Massimo de Bonfils    
17     prof. Mirosław Ławrynowicz

1997 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Roman Totenberg przewodniczący honorowy  
2   prof. Edward Zienkowski przewodniczący  
3   prof. Zbigniew Bargielski    
4   prof. Zakhar Bron    
5     prof. Antoni Cofalik    
6     prof. Franciszek Falger    
7   Warszawa prof. Tadeusz Gadzina    
8     prof. Ryutaro Iwabuchi    
9     prof. Julia Jakimowicz-Jakowicz    
10     prof. Henryk Keszkowski    
11     prof. Min Kim    
12   Warszawa prof. Roman Lasocki    
13     prof. Nava Milo    
14     prof. Oleg Shulpiakov    
15   prof. Michael Stricharz    
16   prof. Robert Szreder    
17     prof. Shi-Xiang Zhang    
18   Warszawa prof. Paweł Łosakiewicz

1994 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Wanda Wiłkomirska przewodnicząca  
2   prof. Zakhar Bron    
3     prof. Antoni Cofalik    
4     prof. Heinz Dinter    
5     prof. Jens Ellermann    
6     prof. Franciszek Falger    
7     prof. Franco Fisch    
8     prof. Ryutaro Iwabuchi    
9     prof. Krzysztof Jakowicz    
10     prof. Hyo Kang    
11     prof. Petru Munteanu    
12     prof. Dora Schwarzberg    
13   prof. Robert Szreder    
14     prof. Roman Totenberg    
15     prof. Paul Urstein    
16     prof. Iwona Wojciechowska    
17     prof. Krzysztof Węgrzyn    
18     prof. Shi-Xiang Zhang    
19     prof. Edward Zienkowski    
20     prof. Mirosław Ławrynowicz    
21     prof. Iwan Štraus

1991 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Zenon Brzewski przewodniczący  
2   prof. Zakhar Bron    
3     prof. Antoni Cofalik    
4     prof. Jurgis Dvarionas    
5     prof. Franciszek Falger    
6     prof. Mauricio Fuks    
7     prof. Marianne Granvig    
8     prof. Fritz Handschke    
9     prof. Ryutaro Iwabuchi    
10     prof. Marina Jaszwili    
11     prof. Jao Li Ji    
12     prof. Jadwiga Kaliszewska    
13   Warszawa prof. Roman Lasocki    
14     prof. Wojciech Maliński    
15     prof. Zenon Płoszaj    
16     prof. Christopher Rowland    
17     prof. Werner Scholz    
18     prof. Krzysztof Węgrzyn    
19     prof. Edward Zienkowski

1988 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Zenon Brzewski przewodniczący  
2     prof. Wladimir Awramow    
3     prof. Dan Cumpata    
4     prof. Franco Fisch    
5     prof. Michael Frischenschlager    
6     prof. Ryutaro Iwabuchi    
7     prof. Jadwiga Kaliszewska    
8   Warszawa prof. Roman Lasocki    
9     prof. Wolfgang Marschner    
10     prof. Robert Masters    
11     prof. Mirosław Rusin    
12     prof. Werner Scholz    
13     prof. Zbigniew Szlezer    
14     prof. Roman Totenberg    
15     prof. Xavier Turull    
16     prof. Iwona Wojciechowska    
17     prof. Shi-Xiang Zhang    
18     prof. Edward Zienkowski

1985 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Irena Dubiska przewodnicząca honorowa  
2     prof. Zenon Brzewski przewodniczący  
3     prof. Zakhar Bron    
4     prof. Peter Christoskow    
5     prof. Dan Cumpata    
6     prof. Michael Frischenschlager    
7     prof. Ryutaro Iwabuchi    
8     prof. Stanisław Lewandowski    
9     prof. Lazar Marianović    
10     prof. Robert Masters    
11     prof. Oskar Ruppel    
12     prof. Werner Scholz    
13     prof. Roman Totenberg    
14     prof. Xavier Turull    
15     prof. Edward Zienkowski    
16     prof. Wu Zuqing    
17     prof. Renato de Barbieri    
18     prof. Friedrich von Haussegger

1982 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Irena Dubiska przewodnicząca honorowa  
2     prof. Zenon Brzewski przewodniczący  
3     prof. Klaus Assman    
4     prof. Peter Christoskow    
5     prof. Stefan Georghiu    
6     prof. Stanisław Lewandowski    
7     prof. Lazar Marianović    
8     prof. Oskar Ruppel    
9     prof. Mirosław Rusin    
10     prof. Werner Scholz    
11     prof. Roman Totenberg    
12     prof. Xavier Turull    
13     prof. Yoshio Unno    
14     prof. Edward Zienkowski

2012 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1      Ellinor D’Melon Moraguez laureatka I-go miejsca podgląd
2    Elena Kawazu laureatka II-go miejsca podgląd
3      Antoni Ingielewicz laureat III-go miejsca podgląd
4      Emilia Jarocka laureatka III-go miejsca podgląd
5      Chanelle Bednarczyk laureatka IV-go miejsca podgląd
6      Elea Nick laureatka IV-go miejsca podgląd
7      Issei Watanabe laureat IV-go miejsca podgląd
8      Giovanni Zanon laureat IV-go miejsca podgląd
9      Wiktoria Białostocka uczestnik II etapu podgląd
10    Haim Choi uczestnik II etapu podgląd
11      Shao-che Hsi uczestnik II etapu podgląd
12      Nam Tse Cheuk uczestnik II etapu podgląd
13    Emilia Von Albertini uczestnik II etapu podgląd
14      Rikako Watanabe uczestnik II etapu podgląd
15      Milena Wilke uczestnik II etapu podgląd
grupa starsza
16      Yuna Toki laureatka I-go miejsca podgląd
17      Anna Malesza laureatka II-go miejsca podgląd
18      Elina Sitnikava laureatka II-go miejsca podgląd
19      Mateusz Makuch laureat III-go miejsca podgląd
20      Artem Naumov laureat III-go miejsca podgląd
21      Simon Wiener laureat III-go miejsca podgląd
22      Maria Florea Sitja laureatka IV-go miejsca podgląd
23      Rolanda Ginkute laureatka V-go miejsca podgląd
24      Stanisław Podemski laureat V-go miejsca podgląd
25      Olga Artyugina uczestnik II etapu podgląd
26      Joanna Kasperczyk uczestnik II etapu podgląd
27      Adam Siebers uczestnik II etapu podgląd
28    Sarah- Hadley Yakir uczestnik II etapu podgląd
29      Eva Zavaro uczestnik II etapu podgląd

1979 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko stanowisko
1     prof. Irena Dubiska przewodnicząca  
2     prof. Klaus Assman    
3     prof. Zenon Brzewski    
4     prof. Peter Christoskow    
5     prof. Anatolij Kisielow    
6     prof. Stanisław Lewandowski    
7     prof. Lazar Marianović    
8     prof. Luigi Mostaci    
9     prof. Yfrah Neuman    
10     prof. Oskar Ruppel    
11     prof. Werner Scholz    
12     prof. Xavier Turull    
13     prof. Eugenia Umińska

2015 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1    Issel Burzyńska laureatka I-go miejsca podgląd
2      Eugene Kawai laureatka I-go miejsca podgląd
3      Elea Nick laureatka I-go miejsca podgląd
4    Paloma So Chin Cham laureatka II-go miejsca podgląd
5      Nao Mizukoshi laureatka III-go miejsca podgląd
6      Sara Dragan laureatka IV-go miejsca podgląd
7      Eduard Kollert laureat V-go miejsca podgląd
8      Wendi Wang laureatka V-go miejsca podgląd
9      Marta Gidaszewska wyróżnienie podgląd
10      Ryota Higashi wyróżnienie podgląd
11      Wiktoria Białostocka uczestnik III etapu podgląd
12      Laura-Katharina Handler uczestnik III etapu podgląd
13      Hana Chang uczestnik II etapu podgląd
14      Marta Grygier uczestnik II etapu podgląd
15      Miu Hirai uczestnik II etapu podgląd
16      Risa Hokamura uczestnik II etapu podgląd
17      Eliane Caroline Menzel uczestnik II etapu podgląd
18      Eva Lucia Schmolzer uczestnik II etapu podgląd
19    Paloma So Chin Cham uczestnik II etapu podgląd
20        Sedona Vikram uczestnik II etapu podgląd
21      Rong Xingzhou uczestnik II etapu podgląd
grupa starsza
22      Elli Choi laureatka I-go miejsca podgląd
23      Eva Rabchevska laureatka I-go miejsca podgląd
24      Kyoto Ogawa laureatka III-go miejsca podgląd
25      Aleksander Daszkiewicz laureat IV-go miejsca podgląd
26      Emila Jarocka laureatka IV-go miejsca podgląd
27      Zornitsa Ilarionova uczestnik III etapu podgląd
28      Joanna Kasperczyk uczestnik III etapu podgląd

2012 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1      Esther Yoo laureatka I-go miejsca podgląd
2      Arata Yumi laureat I-go miejsca podgląd
3      Hiroka Matsumoto laureatka II-go miejsca podgląd
4      Sirena Huang laureatka III-go miejsca podgląd
5      Shuai Shi laureatka III-go miejsca podgląd
6      Yuna Shinohara laureatka III-go miejsca podgląd
7      Shiori Terauchi laureatka III-go miejsca podgląd
8      Julia Kopylova laureatka IV-go miejsca podgląd
9      Niklas Liepe laureat V-go miejsca podgląd
10      Yurina Otsuka laureatka V-go miejsca podgląd
11   Wrocław  Julita Smoleń wyróżnienie podgląd
12   Jelenia Góra  Małgorzata Wasiucionek wyróżnienie podgląd
grupa starsza
13      Ui Youn Hong laureatka I-go miejsca podgląd
14      Alexandr Sorokow laureat I-go miejsca podgląd
15      Stefan Tarara laureat I-go miejsca podgląd
16   Ostrołęka  Justyna Jara laureatka II-go miejsca podgląd
17   Gdańsk  Kamila Wąsik laureatka II-go miejsca podgląd
18      Xiang Yu laureat II-go miejsca podgląd
19      Nitzan Bartana laureatka III-go miejsca podgląd
20      Jiajing Wang laureatka III-go miejsca podgląd
21      Joanna Konrzewska laureatka V-go miejsca podgląd
22      Alma Olite Gorraiz laureatka V-go miejsca podgląd

2009 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1      Mindy Chen laureatka I-go miejsca podgląd
2      Mone Hattori laureatka I-go miejsca podgląd
3      Mizuki Chiba laureatka II-go miejsca podgląd
4      Elvin Hoxha Ganiyev laureat II-go miejsca podgląd
5      Sherniyaz Mussakhan laureat II-go miejsca podgląd
6      Ann Hou Saeter laureatka III-go miejsca podgląd
7      Fuga Miwatashi laureatka IV-go miejsca podgląd
8      Yukari Ohno laureatka V-go miejsca podgląd
9      Verena Chen uczestnik II etapu podgląd
10    Anny Yen-Ho Chen uczestnik II etapu podgląd
11      Shun Hioki uczestnik II etapu podgląd
12      Arthur Rusanovsky uczestnik II etapu podgląd
13      Callum Smart uczestnik II etapu podgląd
14      Emmanuel Tjeknavorian uczestnik II etapu podgląd
15      Trita Tudor Mihai uczestnik II etapu podgląd
16      Guangnan Yue uczestnik II etapu podgląd
17      Weilu Zhang uczestnik II etapu podgląd
grupa starsza
18      Marianna Vasilyeva laureatka I-go miejsca podgląd
19      Niklas Liepe laureat II-go miejsca podgląd
20      Arsenis Selalmazidis laureat II-go miejsca podgląd
21   Lublin  Anita Wąsik laureatka II-go miejsca podgląd
22      Irina Pak laureatka III-go miejsca podgląd
23      Andrej Rozedent laureat III-go miejsca podgląd
24      David Mirzoev laureat IV-go miejsca podgląd
25   Gdynia  Joanna Emilia Kreft laureatka V-go miejsca podgląd
26   Warszawa  Alicja Baranowska uczestnik II etapu podgląd
27      Joanna Gaitani uczestnik II etapu podgląd
28      Siyan Guo uczestnik II etapu podgląd
29      Fedor Roudine uczestnik II etapu podgląd
30      Albert Skuratov uczestnik II etapu podgląd
31      Lukas Stepp uczestnik II etapu podgląd
32      Maria Sławek uczestnik II etapu podgląd
33   Warszawa  Maria Włoszczowska uczestnik II etapu podgląd
34      Jing Zheng uczestnik II etapu podgląd

2006 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1      Esther Yoo laureatka I-go miejsca podgląd
2      Arata Yumi laureat I-go miejsca podgląd
3      Hiroka Matsumoto laureatka II-go miejsca podgląd
4      Sirena Huang laureatka III-go miejsca podgląd
5      Shuai Shi laureatka III-go miejsca podgląd
6      Yuna Shinohara laureatka III-go miejsca podgląd
7      Shiori Terauchi laureatka III-go miejsca podgląd
8      Julia Kopylova laureatka IV-go miejsca podgląd
9      Niklas Liepe laureat V-go miejsca podgląd
10      Yurina Otsuka laureatka V-go miejsca podgląd
11   Wrocław  Julita Smoleń wyróżnienie podgląd
12   Jelenia Góra  Małgorzata Wasiucionek wyróżnienie podgląd
grupa starsza
13      Ui Youn Hong laureatka I-go miejsca podgląd
14      Alexandr Sorokow laureat I-go miejsca podgląd
15      Stefan Tarara laureat I-go miejsca podgląd
16   Ostrołęka  Justyna Jara laureatka II-go miejsca podgląd
17   Gdańsk  Kamila Wąsik laureatka II-go miejsca podgląd
18      Xiang Yu laureat II-go miejsca podgląd
19      Nitzan Bartana laureatka III-go miejsca podgląd
20      Jiajing Wang laureatka III-go miejsca podgląd
21      Joanna Konrzewska laureatka V-go miejsca podgląd
22      Alma Olite Gorraiz laureatka V-go miejsca podgląd

2015 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1    Issel Burzyńska laureatka I-go miejsca podgląd
2      Eugene Kawai laureatka I-go miejsca podgląd
3      Elea Nick laureatka I-go miejsca podgląd
4    Paloma So Chin Cham laureatka II-go miejsca podgląd
5      Nao Mizukoshi laureatka III-go miejsca podgląd
6      Sara Dragan laureatka IV-go miejsca podgląd
7      Eduard Kollert laureat V-go miejsca podgląd
8      Wendi Wang laureatka V-go miejsca podgląd
9      Marta Gidaszewska wyróżnienie podgląd
10      Ryota Higashi wyróżnienie podgląd
11      Wiktoria Białostocka uczestnik III etapu podgląd
12      Laura-Katharina Handler uczestnik III etapu podgląd
13      Akbike Algi    
14      Hana Chang uczestnik II etapu podgląd
15      Tiffany Tan Chao Min    
16      Kuo Chih-En    
17      Joseph Comella    
18      Eli De Buck    
19    Cristina Dimitrova    
20      Ludwig Wladimir Dorner    
21      Liliana Dulanska    
22      Jose Fraguas    
23      Marta Grygier uczestnik II etapu podgląd
24      Joanna Górska    
25      Miu Hirai uczestnik II etapu podgląd
26      Risa Hokamura uczestnik II etapu podgląd
27      Ryan Howland    
28      Hyojin Kan    
29      Rim Kwak Gyu    
30    Charlotte Loukola    
31      Paulina Malesza    
32    Marie-Aude Mellies    
33      Eliane Caroline Menzel uczestnik II etapu podgląd
34      Jasmin Monkkonen    
35      Indira Nurlybaikyzy    
36      Giselle Ong Qian Ning    
37      Eun Park Young    
38      Eva Lucia Schmolzer uczestnik II etapu podgląd
39    Paloma So Chin Cham uczestnik II etapu podgląd
40    Ines Soltwedel    
41      Sophia Steger    
42      Xinyi Tian    
43        Sedona Vikram uczestnik II etapu podgląd
44      Yeva Volkava    
45      Yena Wie    
46      Rong Xingzhou uczestnik II etapu podgląd
grupa starsza
47      Elli Choi laureatka I-go miejsca podgląd
48      Eva Rabchevska laureatka I-go miejsca podgląd
49      Kyoto Ogawa laureatka III-go miejsca podgląd
50      Aleksander Daszkiewicz laureat IV-go miejsca podgląd
51      Emila Jarocka laureatka IV-go miejsca podgląd
52      Zornitsa Ilarionova uczestnik III etapu podgląd
53      Joanna Kasperczyk uczestnik III etapu podgląd
54      Lee Cheyoung    
55      Gwidon Ciężarek    
56      Yulia Danyliv    
57      Ada Dobrowolska    
58      David Emanuel Duma    
59      Ligia Dunca    
60      Weronika Dziadek    
61      Christoph Hammer    
62    Marika Ikeya    
63      Myriam Labiausse    
64      Erkki Louko    
65      Hong Mengqi    
66      Yuya Mishima    
67      Wiktor Modrzejewski    
68      Dmitrii Novikov    
69      Reina Shibutani    
70      Katarzyna Szydłowska    
71      Joanna Trzaska    
72      Julia Wrońska    
73      Martyna Łukasik    

2012 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1      Ellinor D’Melon Moraguez laureatka I-go miejsca podgląd
2    Elena Kawazu laureatka II-go miejsca podgląd
3      Antoni Ingielewicz laureat III-go miejsca podgląd
4      Emilia Jarocka laureatka III-go miejsca podgląd
5      Chanelle Bednarczyk laureatka IV-go miejsca podgląd
6      Elea Nick laureatka IV-go miejsca podgląd
7      Issei Watanabe laureat IV-go miejsca podgląd
8      Giovanni Zanon laureat IV-go miejsca podgląd
9      Hee Jin Ahn    
10      Leslie Ashworth    
11      Leonard Avelini    
12      Wiktoria Białostocka uczestnik II etapu podgląd
13      Sarah Bleile    
14      Eric Chen    
15      Maria Cherkassova    
16    Haim Choi uczestnik II etapu podgląd
17      Roza Lu Dzhavadyan    
18      Weronika Dziadek    
19      Yuya Fukushima    
20    Annett Ho    
21      Shao-che Hsi uczestnik II etapu podgląd
22    Philip Huang    
23      Dain Huh    
24    Marika Ikeya    
25      Chen Lim    
26      Dong-Myoung Park    
27      Palina Shupilava    
28        Una Stanic    
29      Andrey Starostin    
30      Nam Tse Cheuk uczestnik II etapu podgląd
31    Emilia Von Albertini uczestnik II etapu podgląd
32      Rikako Watanabe uczestnik II etapu podgląd
33      Milena Wilke uczestnik II etapu podgląd
34    Chen Yu-chen    
35      Martyna Łukasik    
grupa starsza
36      Yuna Toki laureatka I-go miejsca podgląd
37      Anna Malesza laureatka II-go miejsca podgląd
38      Elina Sitnikava laureatka II-go miejsca podgląd
39      Mateusz Makuch laureat III-go miejsca podgląd
40      Artem Naumov laureat III-go miejsca podgląd
41      Simon Wiener laureat III-go miejsca podgląd
42      Maria Florea Sitja laureatka IV-go miejsca podgląd
43      Rolanda Ginkute laureatka V-go miejsca podgląd
44      Stanisław Podemski laureat V-go miejsca podgląd
45      Miriam Abramovici    
46      Olga Artyugina uczestnik II etapu podgląd
47      Luo Chang    
48      Ada Dobrowolska    
49      Nazar Fedyuk    
50      Kornelia Grądzka    
51      Boglárka György    
52      Christoph Hammer    
53      Yiu Hui Er    
54      Adriana Iacovache-Pana    
55      Joanna Kasperczyk uczestnik II etapu podgląd
56      Won-Ho Kim    
57      Mateusz Konopelski    
58      Piotr Kosarga    
59      Paulina Kotz    
60      Izabela Kubiak    
61      Paulina Kusa    
62      Michal Lavichnik    
63      Anastsia Mikhovich    
64      Ewelina Misztal    
65      Sofija Nikoska    
66      Kana Ohashi    
67      Marina Paleaz Romero    
68      Hanna Ponkala    
69      Mariusz Put    
70      Adam Siebers uczestnik II etapu podgląd
71      Christa Maria Stangorra    
72      Cheuk Ching Tse    
73      Miłosz Wieliński    
74    Sarah- Hadley Yakir uczestnik II etapu podgląd
75      Eva Zavaro uczestnik II etapu podgląd
76      Chendi Zhang    
77      Anna Maria Środecka    

2009 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1      Mindy Chen laureatka I-go miejsca podgląd
2      Mone Hattori laureatka I-go miejsca podgląd
3      Mizuki Chiba laureatka II-go miejsca podgląd
4      Elvin Hoxha Ganiyev laureat II-go miejsca podgląd
5      Sherniyaz Mussakhan laureat II-go miejsca podgląd
6      Ann Hou Saeter laureatka III-go miejsca podgląd
7      Fuga Miwatashi laureatka IV-go miejsca podgląd
8      Yukari Ohno laureatka V-go miejsca podgląd
9      Claire Amblard    
10      Elise Amblard    
11    Aaron Chan    
12    Anny Yen-Ho Chen uczestnik II etapu podgląd
13      Verena Chen uczestnik II etapu podgląd
14      Yimiao Chen    
15      Yiu Ting Chik    
16      Se Won Cho    
17      Kwan Yeung Brian Choi    
18      Hiu Sing Fan    
19      Nazar Fedyuk    
20      Elizabeth Gebhardt    
21      Magdalena Geka    
22      Meng Han    
23    Rosea Angelo Hashimoto    
24      Shun Hioki uczestnik II etapu podgląd
25      Teruhisa Hiraki    
26      Rose Hsien    
27      Krzysztof Katana    
28      Stephen Kim    
29   Jaworzno  Agata Kmak    
30      Sabina Kołodziej    
31      Shaina Kuo    
32      Roksana Kwaśnikowska    
33      Hue Sang Lai    
34    Miranda Liu    
35      Wei Lu    
36   Goleniów  Anna Malesza    
37      Octavi Martinez Bartolomé    
38      Mathilde Milwidsky    
39   Pabianice  Patrycja Mynarska    
40   Elbląg  Karolina Nowotczyńska    
41      Tian Qiu    
42      Bogdan Ridniy    
43      Arthur Rusanovsky uczestnik II etapu podgląd
44      Callum Smart uczestnik II etapu podgląd
45      Dorothea Stepp    
46      Minxian Sun    
47      Emmanuel Tjeknavorian uczestnik II etapu podgląd
48      Trita Tudor Mihai uczestnik II etapu podgląd
49      Angela Turchetta    
50      Maria Van der Sloot    
51      Harry Ward    
52      Lara Weber    
53      Yat Sze Wong    
54    Sarah-Hadley Yakir    
55      Lin Ye    
56      Oukalin Yin    
57      Okubo Yoshiaki    
58      Guangnan Yue uczestnik II etapu podgląd
59      Yuyang Zang    
60      Chendi Zhang    
61      Weilu Zhang uczestnik II etapu podgląd
62      Minjia Zhu    
grupa starsza
63      Marianna Vasilyeva laureatka I-go miejsca podgląd
64      Niklas Liepe laureat II-go miejsca podgląd
65      Arsenis Selalmazidis laureat II-go miejsca podgląd
66   Lublin  Anita Wąsik laureatka II-go miejsca podgląd
67      Irina Pak laureatka III-go miejsca podgląd
68      Andrej Rozedent laureat III-go miejsca podgląd
69      David Mirzoev laureat IV-go miejsca podgląd
70   Gdynia  Joanna Emilia Kreft laureatka V-go miejsca podgląd
71   Warszawa  Alicja Baranowska uczestnik II etapu podgląd
72      Alena Charnakoz    
73    Fox Gefu Chen    
74      Stella Chen    
75      Joanna Gaitani uczestnik II etapu podgląd
76      Maksymilian Grzesiak    
77      Siyan Guo uczestnik II etapu podgląd
78      Lusine Harutiunyan    
79      Isabel Jimenez Montes    
80   Koszalin  Małgorzata Kowalska    
81      Ku Won Kwon    
82      Ruijia Liu    
83    Alex Lomeiko    
84      Alicja Malińska    
85   Toruń  Audrey Kibou Massaka    
86      Artem Naumov    
87      Meghan Nenniger    
88      Huifeng Ni    
89   Łańcut  Kaja Nowak    
90    Marie Oka    
91      Maria Podhajska    
92      Radu-Mihai Ropotan    
93      Fedor Roudine uczestnik II etapu podgląd
94      Dmitry Serebrennikov    
95      Albert Skuratov uczestnik II etapu podgląd
96      Joanna Staruch    
97      Lukas Stepp uczestnik II etapu podgląd
98      Maria Sławek uczestnik II etapu podgląd
99      Agata Słowikowska    
100      Anastasiya Vedyakova    
101   Warszawa  Maria Włoszczowska uczestnik II etapu podgląd
102      Ying Yin    
103      Jing Zheng uczestnik II etapu podgląd
104      Lifan Zhu    
105      Martine van Stigt Thans    
106      Patrick Świątek    

2006 - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków

lp kraj Imię Nazwisko lokata
grupa młodsza
1      Esther Yoo laureatka I-go miejsca podgląd
2      Arata Yumi laureat I-go miejsca podgląd
3      Hiroka Matsumoto laureatka II-go miejsca podgląd
4      Sirena Huang laureatka III-go miejsca podgląd
5      Shuai Shi laureatka III-go miejsca podgląd
6      Yuna Shinohara laureatka III-go miejsca podgląd
7      Shiori Terauchi laureatka III-go miejsca podgląd
8      Julia Kopylova laureatka IV-go miejsca podgląd
9      Niklas Liepe laureat V-go miejsca podgląd
10      Yurina Otsuka laureatka V-go miejsca podgląd
11   Wrocław  Julita Smoleń wyróżnienie podgląd
12   Jelenia Góra  Małgorzata Wasiucionek wyróżnienie podgląd
13      Ana Maria Badia Nikiforova    
14      Lukáš Bártů    
15    Tzu Ying Chen    
16      Hua Li Dang    
17   Olsztyn  Maksym Dondalski    
18    Rachel Field    
19      Nikola Gajownik    
20        Natasa Grujic    
21      Kristina Hinova    
22      Mikaela Holland    
23    Su Bin Jeon    
24      Dana Kahriman    
25    Suyeon Kang    
26    Woo Hyung Kim    
27      Pablo Kirshner Vilatata    
28      Miki Kobayashi    
29      Piotr Kosarga    
30   Koszalin  Marta Kowalczyk    
31   Jelenia Góra  Paulina Kusa    
32    Ga-Yeon Lee    
33      Ji Yoon Lee    
34      JunJun Li    
35      Silei Li    
36    Pei-Wen Liao    
37    Kai Shiang Lin    
38      Zheng Liu    
39      Piero Lombardi Iglesias    
40      Chang Luo    
41      Hikaru Matsukawa    
42   Lublin  Jan Mazur    
43      Ruben Mendoza Gonzalez    
44      Anamarija Milić    
45      Jonathan Mui    
46      Huifeng Ni    
47      Yu-ah Ok    
48    Taejun Park    
49      Marina Peláez Romero    
50      Johanna Pichlmair    
51      Stephany Popovits    
52      Alfredo Reyes Logounova    
53      Pedro Rodriguez Rodriguez    
54   Poznań  Krzysztof Ruciński    
55      Susanne Schäffer    
56    Joo-Yeon Sir    
57      Boyang Tian    
58    Tudor Mihai Trita    
59      Mari-Liis Uibo    
60      Essel Velez    
61      Cecilia Garcia Villegas    
62      Ning yi Wei    
63      Yuan-Yuan Wei    
64      Miłosz Wieliński    
65      Yang Zhang    
66      Martine van Stigt Thans    
67      Attila Ökrös    
grupa starsza
68      Ui Youn Hong laureatka I-go miejsca podgląd
69      Alexandr Sorokow laureat I-go miejsca podgląd
70      Stefan Tarara laureat I-go miejsca podgląd
71   Ostrołęka  Justyna Jara laureatka II-go miejsca podgląd
72   Gdańsk  Kamila Wąsik laureatka II-go miejsca podgląd
73      Xiang Yu laureat II-go miejsca podgląd
74      Nitzan Bartana laureatka III-go miejsca podgląd
75      Jiajing Wang laureatka III-go miejsca podgląd
76      Joanna Konrzewska laureatka V-go miejsca podgląd
77      Alma Olite Gorraiz laureatka V-go miejsca podgląd
78      Tamara Beresh    
79      Ning Chen    
80      Xixi Chen    
81   Olsztyn  Maksymilian Cybowski    
82      Johanna Durczok    
83      David Gale    
84      Alexander Gilman    
85      Marco Graziani    
86      Mykoła Hawiuk    
87    Ayako Ishikawa    
88      Kristupas Keller    
89      Maria Krasnyuk    
90    Hong Yuan Luo    
91   Bydgoszcz  Michał Marcinkowski    
92   Lublin  Katarzyna Mazur    
93   Lublin  Paweł Mazur    
94      Anna Orlik    
95    Ji Eun Park    
96   Gdańsk  Paula Preuss    
97      Andrey Provotorov    
98      Nazariy Pylatyuk    
99      Lisa Schumann    
100    Ye Seul Song    
101      Sven Stucke    
102      Maria Sławek    
103      Natalia Vilkhova    
104      Xinou Wei    
105      Olga Winkowska    
106      Yunjie Yang    
107    Yeo-Young Yoon    
108   Warszawa  Marta Zalewska