Harmonie Starego Miasta 2019

HARMONOGRAM KONCERTÓW

17 lutego godz. 18. 00 – Trybunał Koronny, Rynek1

Recital pieśni

Stanisław Kierner – baryton

Michał Rot – fortepian

Program

Franz Schubert – WINTERREISE D. 911

Gute Nacht

Die Wetterfahne

Gefrorne Tränen

Erstarrung

Der Lindenbaum

Wasserflut

Auf dem Flusse

Rückblick

Irrlicht

Rast

Frühlingstraum

Einsamkeit

Die Post

Der greise Kopf

Die Krähe

Letzte Hoffnung

Im Dorfe

Der stürmische Morgen

Täuschung

Der Wegweiser

Das Wirtshaus

Mut!

Die Nebensonnen

Der Leiermann

17 marca godz. 18.00 – Trybunał Koronny , Rynek 1

Recital fortepianowy

Paweł Kowalski

Program

F. Chopin – Nokturn b – moll op. 9 nr 1

Nokturn Es – dur op. 9 nr 2

Nokturn cis – moll op. 27 nr 1

Nokturn Des – dur op. 27 nr 2

Polonez cis – moll op. 26 nr 1

F. Schubert – Impromptu As – dur op. 90 nr 4

Impromptu Es – dur op. 90 nr 2

F. Chopin – Scherzo cis – moll op. 39

Walc Des – dur op. 64 nr 1

Walc cis – moll op. 64 nr 2

Walc As – dur op. 64 nr 3

Fantaisie – Impromptu cis – moll op. 66

Cl. Debussy – Arabeska nr 1

L’Isle joyeuse

28 kwietnia godz. 18.00 – Trybunał Koronny , Rynek 1

Koncert kameralny

NADRZYCKI&ZATHEY DUO

Program

J. Brahms – Scherzo c-moll

J. Brahms – Sonata G-dur op. 78

R. Strauss – Sonata Es dur

H. Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur op. 4

26 maja godz. 18.00 – Trybunał Koronny, Rynek 1

Koncert kameralny

Monika Quinn

Misha Kozłowski

Program

J. Brahms – Preludium chorałowe „Herzlich tut mich verlangen” op.122 nr 10

L. van Beethoven – ,,Ich denke dein” pieśń z 6 wariacjami WoO 74

F. Schubert – Allegro a-moll „Lebensstürme” D. 947, op. posth. 144  

M. Ravel – Suita ,,Moja matka gęś” (fr. Ma Mère l’Oye) :
I. Pawana Śpiącej Królewny (Pavane de la Belle au bois dormant)
II. Tomcio Paluch (Petit Poucet)

III. Brzydulka, Cesarzowa Pagód (Laideronette, Impératrice des Pagodes)

IV. Rozmowy Pięknotki z Potworem (Les entrétiens de la Belle et de la Bête)

V. Zaczarowany ogród (Le jardin féerique)

A.Dvorak – 2. tańce słowiańskie op.46

– A-dur nr 5

– c-moll nr 7

St. Moniuszko – Uwertura „Bajka”

Mazur „weselny”

Kontredanse I-VI

Prządka

Polonez Koncertowy A-dur

Tańce góralskie z opery „Halka”

16 czerwca godz. 18.00 – Trybunał Koronny, Rynek 1

Recital fortepianowy

Dominika Szlezynger

Program

F.Chopin- Nokturn Fis- dur op. 15
– Etiuda E – dur op.10 no.3, Etiuda Ges- dur op.10 no.5

– Scherzo b- moll op.31
– Ballada g-moll op.23

– Polonez As- dur op.53

I. J .Paderewski – Legenda As-dur
– Intermezzo polacco

F. Liszt- Parafraza z opery „Rigoletto”

M. Rave l – Jeux d’eau
– Sonatina

23 czerwca godz. 18.00 – Trybunał Koronny , Rynek 1

Recital fortepianowy

Gabriela Szendzielorz

J. S. Bach – WARIACJE GOLDBERGOWSKIE

30 czerwca godz. 18.00 – Trybunał Koronny , Rynek 1

Koncert kameralny

Małgorzata Sęk – wiolonczela

Katarzyna Kwiatkowska – fortepian

Program

J.S.Bach – I Sonata G dur BWV 1027

Adagio

Allegro ma non tanto

Andante

Allegro moderato

J.Brahms – Sonata e moll op.38 nr 1

Allegro non troppo

Allegretto quasi Menuetto

Allegro

M.Bruch – Kol Nidrei op.47

H. Wieniawski – Reverie ( transkrypcja Z. Wojciechowska)

7 lipca godz. 18.00 – Trybunał Koronny , Rynek 1

Recital fortepianowy

Mariusz Klimsiak

Program

J.S. Bach – IV Partita D-dur

R. Schumann – Kreisleriana op. 16

F. Liszt – Rapsodia hiszpańska

14 lipca godz. 18.00 – Trybunał Koronny, Rynek 1

Recital pieśni

Miraili Lichdi – sopran

Dorota Dobosz – fortepian

Program

St. Moniuszko – Domine, ne in furore tuo

Inclina aurem tuam

Sub tuum praesidium

P. Hindemith – z cyklu „ Życie Maryi”

Geburt Mariä

Die Darstellung Mariä im Tempel

Mariä Verkündigung
Mariä Heimsuchung
Argwohn Josephs
Verkündigung über den Hirten

Geburt Christi

R. Wagner – Wesendonck Lieder ( pieśni do słów Matyldy

Wesendonck)

Der Engel (Anioł)

Stehe still (Stój)

Im Treibhaus ( W cieplarni)

Schmerzen (Cierpienia)

Träume ( Sny)

St. Moniuszko – Pieśni wybrane

Niedziela ( słowa Józef Korzeniowski)

Triolet (słowa Tomasz Zan)

Sen (słowa Marceline Desbordes-Valmore)

Motyl (słowa Ludwik Kondratowicz)

Pieśń wieczorna (słowa Ludwik Kondratowicz)

21 lipca godz. 18.00 – Trybunał Koronny, Rynek 1

Koncert kameralny

Zespół muzyki dawnej SENZA BATTUTA

Ewa Lalka – sopran

Joanna Szafran- Biały – flet prosty, flet traverso

Ewa Pukos – skrzypce barokowe (

Piotr Młynarczyk – viola da gamba

Tomasz Bielski – klawesyn

Program:

G. Ph. Telemann – Kwartet Paryski nr 3 TWV 43:GO
G.F. Haendel – „Süsse stiele, sanfte Quelle” HWV 205
H.I.F. Biber – Sonata Representativa A-dur na skrzypce i basso continuo
J. S. Bach – aria z Kantaty o kawie „Ei wie schmeckt der Coffee süsse” BWV 211
K.F. Abel – Arpeggiato d-moll WKO 205

Stücke d-moll WKO 208 na gambę solo
J.S. Bach – Aria”Auch mit gedampfen, schwachen Stimmen ” z kantaty Schwingt

freudig euch empor BWV 36
J. Kirnberger – Sonata G-dur na flet traverso i basso continuo
G.F. Haendel – „Flammende Rose Zierde der Eiden” HWV 210
G.Ph. Telemann – Triosonata c-moll TWV 42:c2 na flet, skrzypce i basso continu

25 sierpnia godz. 18. – Trybunał Koronny , Rynek 1

Koncert kameralny

PolMonDuo

Alicja Miruk – Mirska – skrzypce

Ichin Nyamaa – fortepian

Program

C. Franck – Sonata A-dur na skrzypce i fortepian

C. Debussy – Sonata na skrzypce i fortepian 

K. Szymanowski – Źródło Aretuzy oraz Driady i Pan z cyklu Mity op. 30

H. Wieniawski – Kujawiak a-moll op. 3 nr 2

Z. Chuluun – Wariacje na temat mongolskich pieśni

G. Gershwin – Porgy and Bess “It Ain’t Necessarily So” ( arr. J. Heifetz)

R. Shchedrin – In The Style of Albeniz.

15 września godz. 18.00 – Trybunał Koronny, Rynek 1

Recital

Michał Orlik – skrzypce

Dariusz Noras – fortepian

Program

R. Schumann – Sonata a-moll op. 105

E. Chausson – Poemat

S. Prokofiew – I Sonata f-moll op. 80

F. Waxman – Carmen Fantazy

27 października godz. 18.00 – Trybunał Koronny, Rynek 1

Koncert kameralny

promocja płyty „Pieśń o ziemi”

Aleksandra Szwejkowska – Belica – skrzypce

Cezary Sanecki – fortepian

Program

Karol Szymanowski (1882-1937)
Pieśń kurpiowska

Grażyna Bacewicz (1909 – 1969)

Taniec mazowiecki
Taniec słowiański
Witraż

Szymon Laks (1901 – 1983)
Suita polska
I Molto moderato
II Andante
III Allegro molto

Roman Palester (1907 – 1989)
Taniec polski z baletu Pieśń o ziemi

Juliusz Łuciuk (ur. 1927)
Trzy miniatury
Miniatura I
Miniatura II
Miniatura III

Romuald Twardowski (ur. 1930)
Plejady
Oberek

Prowadzenie koncertów, słowo o muzyce – Teresa Księska Falger

Polecane artykuły