VIII Międzynarodowy Festiwal – Andrzej Nikodemowicz – czas i dźwięk 2019

VIII Międzynarodowy Festiwal – Andrzej Nikodemowicz – czas i dźwięk

21 września – 6 października 2019 w Lublinie

21 września godz. 19 – Bazylika oo. Dominikanów, ul. Złota 9

Koncert muzyki sakralnej

Aleksandra Poniszowska – sopran

Marcin Zdunik – wiolonczela

Tomasz Orlow – organy

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia

Anna Szostak – dyrygent

Program

Jan Sebastian Bach – V Suita na wiolonczelę solo

Władysław Leszczyński – Laudatum Novum
Paweł Łukaszewski – 7 Słów Chrystusa na krzyżu
A Nikodemowicz – Wariacje organowe „Ave Maris Stella”

T. Orlow – Improwizacje
John Tavener – Svyati
Ola Gjeilo – O Magnum Misterium

A. Nikodemowicz – Requiem pamięci Rodziców na chór mieszany, sopran

solo i organy ( 1952, 1998)

Andrzej Nikodemowicz – Wariacje na wiolonczelę solo na temat z Oratorium

Samson G. F. Haendla (2012)

22 września godz. 18.00 – Trybunał Koronny , Rynek 1

Recital pieśni

Natalia Dytiuk- sopran

Myrosław Drahan – fortepian

Program

K. Szymanowski – Łabędź – sł. W. Berent

Czasem gdy długo na pół sennie marzę – sł. K. Przerwa-Tetmajer

Lean out… – sł. J. Joyce (” Chamber Music”);

Sleep now… – sł. J. Joyce (” Chamber Music”);

A. Sołtys – Przedwiośnie
Das Bächlein
Das Gelbe Blatt
Süße Täuschung
Przyjście
Na dworze noc
Ziemia obiecana
Maki
Noc majowa
Poranny ptaszek śpiewa
Królewna

A. Nikodemowicz – Pożegnanie dzieciństwa

Kołysanka Mamy

Złociste dni

24 września godz. 18. – Trybunał Koronny, Rynek 1

Koncert kameralny

Agnieszka Tyrawska – Kopeć – sopran

Robert Kwiatkowski – skrzypce

Marcin Kozioł – gitara

TRIO EQUILIBRATO

Artur Figiel – klarnet

Piotr Czarny – klarnet

Jaremi Zienkowski – klarnet

Wiesław Kaproń – fagot

Izabela Zagórska – Wiolonczela

Teresa Księska – Falger – fortepian

Program

A. Nikodemowicz – Nokturn na skrzypce i fortepian (1946)

E. Sielicki – Arpeggione

P. Moss – Dedykacja (arr. M. Kozioł)

A. Nowak – Sonata w trzech nastrojach

K. Cieślik – Hommage a A. Nikodemowicz

A. Nikodemowicz – Lamentacja ( Rythm do Pana Jezusa Ukrzyżowanego

patrząc na figurę Męki Pańskiej) na sopran, 2 klarnety, fagot i wiolonczelę – wersja I (1971)

A. Kopeć – „Frozen Thought” („Zamrożona myśl”)
na głos/flet, wiolonczelę i elektronikę

G. Roguski – Andante

W. Żeleński – Andante sostenuto

S. Davis – Fughetta

C. Saint- Saens – Sonata Es – dur op. 167 na klarnet i fortepian

28 września godz. 18.00 – Trybunał Koronny , Rynek 1

Recital fortepianowy

Joanna Domańska

Program

F. Chopin – Nokturn b-moll op. 9 nr 1

A.Nikodemowicz – Preludium Des – dur ( 1946)

Wariacje Des – dur ( 1946)

Etiuda – Toccata na fortepian (1984)

K. Szymanowski – 9 Preludiów op.1

F. Chopin – 2 Mazurki op.24

K. Szymanowski – 2 Mazurki op.50

4 Etiudy op.4

Wariacje b- moll op.3

29 września godz. 18.00 – Trybunał koronny , Rynek 1

Recital fortepianowy

József Örmény

Program

A. Nikodemowicz – 10 Medytacji

A. Skriabin – Preludia op. 11

A. Ginastera – Sonata op. 22 nr 1

B. Frolyak – Stück

– Music for piano

1 październiaka godz. 18.00 – Trybunał Koronny, Rynek 1

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Koncert kameralny

Andrzej Wojciechowski – klarnet

Karol Garwoliński – fortepian

Program

G. Rossini – Introdukcja i temat z wariacjami na klarnet i orkiestrę 

P. Iturralde – Memorias

– Lisboa

– Casablanca

– Alger

– Retour

A. Nikodemicz – 5 Kołysanek na skrzypce i fortepian op. 94 (transkrypcja na klarnet i fortepian)

J. Brahms – Sonata Es – dur na klarnet i fortepian op.120 nr 2

P. Patterson – Conversations

4 października godz. 18.00 – Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 32a

Koncert kameralny

Edyta Fil – flet

Justyna Zańko skrzypce

Jakub Niedoborek – gitara

Teresa Księska – Falger- fortepian, słowo o muzyce

Program
Atanas Ourkouzounov – 4 Legends na flet i gitarę
Kaija Saariaho, Laconisme de l’aile na flet solo
Ravi Shankar, L’Aube Enchantee sur le Raga Todi na flet i gitarę
Carlo Domeniconi – Koyunbaba cz.4 na gitarę solo
Bela Bartok, 6 rumuńskich tańców na flet i gitarę.
F.M. Veracini – Sonata koncertwoa e-moll

A. Nikodemowicz – Romans na skrzypce i fortepian ( 1947)

K. Szymanowski – Narcyz z cyklu Mity op. 30

J. Brahms – I Sonata G-dur op. 78

5 października godz. 18.00 – Trybunał Koronny , Rynek 1

Koncert kameralny

Voytek Proniewicz – skrzypce

Adam Roszkowski – skrzypce

Jan Roszkowski – wiolonczela

Program

J. Haydn – Divertimento G-dur op. 100

J. Haydn – Trio londyńskie C-dur nr 1

A. Nikodemowicz – Capriccio na skrzypce solo ( 1976)

K.Penderecki – Cadenza (na skrzypce solo)

K. Lipiński – Trio g-moll op. 8

6 października godz. 18.00 – Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL,

Recital fortepianowy

Beata Bilińska

Program

J. S. Bach / F. Busoni – Chaconne d-moll ( z II Partity na skrzypce solo BWV 1004)

L. van Beethoven – Sonata C-dur op. 2 nr 3

H. M. Górecki – 4 Preludia op. 1 (1955)

W. Kilar – 3 Preludia na fortepian (1951)

A. Nikodemowicz – 3 Preludia na fortepian ( 1951)

G. Bacewicz – II Sonata fortepianowa ( 1953)

Teresa Księska – Falger – słowo o muzyce

Polecane artykuły